Czym dla mnie jest uważność?
Zapisy na zimowy kurs podczas ferii "Mentalny Kompas Ósmoklasisty i Maturzysty. Egzamin z Pewnością Siebie" już otwarte!
Czym dla mnie jest uważność?
Sztuką życia i dawania sobie możliwości. Świadomym wyborem. Podróżą w kierunku bardziej szczęśliwego życia i dobrostanu. Drogą do akceptacji siebie. I mówienia "dzień dobry" życiu takim, jakie mnie spotyka.
Od 2018 praktykuję mindfulness, od 2023 roku jestem nauczycielką mindfulness dla młodych ludzi (MBLC) przygotowaną przez Mindfulness Assosiation Polska w trybie 2-letniego 5-etapowego nauczania.
Wierzę i wiem z autopsji oraz badań naukowych, że mindfulness może każdemu pomóc lepiej przechodzić przez trudności życia. Dlatego robię wszystko, by przede wszystkim młodzi ludzie nauczyli się tej świeckiej formy medytacji i stosowali ją niemalże jak profilaktykę mycia zębów .
Co robię równolegle w zgodzie z mindfulness?
Od 2004 roku pracuję w branży rozwojowej, towarzysząc ludziom w różnych rolach: menedżerki, coacha, trenerki, mentorki.
Na co dzień pracuję z obszarami zawodowymi na styku relacji z klientem indywidualnym, głownie w branży medycznej i farmaceutycznej. Szkolę zespoły m.in. z uważnej komunikacji, współpracy i efektywnej rekomendacji. Uczę mówić otwartym tekstem i słuchać otwartym sercem. Realizuję procesy coachingowe dla liderów i projekty rozwojowe dla firm. Kocham szkolić zespoły i przeprowadzać z nimi mądre, motywujące do pozytywnych postaw, rewolucje.
Dlaczego mindfulness?
Od lat interesuję się psychologią i ludzkim umysłem. Od 2019 roku swoje programy rozwojowe, warsztaty dla firm uzupełniam wiedzą z zakresu psychologii poznawczej, pozytywnej i neurobiologii . A w praktyki włączam własne dobre doświadczenia leadershipu, coachingu oraz... mindfulness. Kto u mnie był, ten wie, że nie przeprowadzę szkolenia bez... świadomego oddychania. Dlaczego? Bo badania naukowe potwierdzają jego dobroczynny wpływ na układ nerwowy.
Wierzę, że mindfulness jest jak osobista skrzynka narzędziowa z wieloma opcjami. Podręczna kamizelka ratunkowa. I może każdemu pomóc lepiej przechodzić przez trudności. Młodzi ludzie są grupą, która najbardziej jest narażona na osobiste skutki trudności, jakie dostarcza im współczesny świat. Od rozproszeń umysłu i kłopotów z koncentracją po nawracjąjacy stres, depresję i stany lękowe.